Feest der Poëzie - Frederik van Eeden
zondag 18 Oktober
entree € 20,00 aanvang 15:00
Vrienden ZCZ € 17,50 / Supervrienden gratis / Jongeren € 10,00
Dit concert is in de Salon, prijzen zijn inclusief een pauzedrankje
Voordrachtskunstenaar Simon Mulder, sopraan Saskia de Man-Martig en pianist Daan van de Velde nemen u mee door het leven van Frederik van Eeden (1860–1932), met gedichten, brieven en liederen die zelden worden uitgevoerd.
Frederik van Eeden was een van de veelzijdigste en fascinerendste figuren in de Nederlandse cultuur van de late negentiende en vroege twintigste eeuw. Met ongeveer alles wat er toen speelde, hield hij zich bezig. Hij schreef gedichten, romans, toneelwerk en essays, was psychiater, taalwetenschapper, politiek en ecologisch activist, New Age-denker avant la lettre, imker en nog veel meer.
Verschillende hoogte- en dieptepunten uit zijn leven komen voorbij: zijn rol in de literatuurvernieuwing door de Tachtigers, zijn ruzie met Lodewijk van Deyssel over diens roman Een liefde, de oprichting van de zelfvoorzienende kolonie Walden in Bussum, zijn internationale contacten, maar ook zijn bekering tot het katholicisme en zijn tragische levenseinde.
Deze middag klinken onder meer het verstilde De Waterlelie van Frederik van Eeden, het sfeervolle De klare dag van Alphons Diepenbrock, het ontroerende Ik ben in eenzaamheid op tekst van Lodewijk van Deyssel en het strijdlustige Stort o arbeiders van Herman Gorter. Daarnaast zijn liederen te horen van Jan Brandts Buys, Hugo Nolthenius, Willem Andriessen en andere componisten die zich lieten inspireren door de grote schrijvers van hun tijd.
Terug naar overzicht
Binnenkort
zondag 26 Juli
zondag 02 Augustus
zondag 09 Augustus
nieuwsbrief - Aanmelden
